Tükendi
 • Ekartman:56 mm
 • Köprü:18 mm
 • Sap Uzunluğu:140 mm
 • Cam Tipi:UV400
 • CE İbareli
 • Orijinal kutusu, kılıfı, silme bezi ve garanti belgesi ile birlikte gönderilecektir.
 • Avrupa Birliği Güneş Gözlükleri Standartlarına Uygun Olarak Üretilmiştir
 • GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!!!

   

  YÜZ ŞEKİLLERİ VE GÖZLÜK STİLLERİ

  İlk olarak yüz şeklinizi belirlemelisiniz. Eğer yüz şeklinizden emin değilseniz, herhangi bir aynanın karşısına geçin ve yüzünüze bakın. Net bir görüntü elde etmek için alnınızı tam olarak açın. Aynaya ilk baktığınızda yüzünüzün şekli hakkında izleniminiz nedir? Bu konuda ve model seçiminde üstte yer alan görselimiz ile aşağıda yer alan yazımızdan yardım alabilirsiniz.

   

  Kare Yüz

  Kişilerin yüzleri köşeli ve kare biçimindedir. Bu tip yüzde kuvvetli bir çene çizgisi, geniş bir alın ve elmacık kemikleri bulunur. Genellikle bu yüzler dik çizgilere sahiptir ve geniştir. Köşeleri yumuşatmak için yumuşak, kıvrımlı çerçeveler seçilerek yüze anlam verilebilir. Klasik oval metal çerçeveler de bu yüz tipine yakışır.Kısaca bu kişiler, yuvarlak ve oval çerçeveli gözlükler tercih edilmelidir. Ayrıca köşeli ve dikdörtgen çerçeveli gözlüklerden uzak durmalıdır.

   

  Yuvarlak Yüz

  Genel olarak yuvarlak yüz hatlarına sahip bu kişilerin seçimlerinde, çerçevelerin yüzü daha uzun ve ince göstermesi gerekir. Genel anlamda aranması gereken yüzün en geniş kısmına eşit veya çok az daha geniş çerçevelerdir. Yüksek şakaklı çerçeveler yuvarlak yüzlerde daha uzun bir profil etkisi verir. Kaş çizgili çerçeveler de (kalın veya belirgin üst çerçeveler) gözü çekik gösterir ve bu etki yüzün daha uzun görünmesini sağlar. Köşeli, dikdörtgen ve geniş çerçeveler bu yüz tipine en çok yakışan modellerdir.

   

  Üçgen Yüz 

  Bu yüz tipi; aşağıya doğru daralan bir yüz, geniş alın ve dar çene yapısına sahiptir. Bu yüz tipinde göz bölgesi vurgulanarak yüzün alt kısmındaki vurgu azaltılmalıdır. Şakağa doğru sivrilen çerçeveler bu dengeyi sağlamakta yardımcı olabilir. Alt çerçevesi olmayan metal modeller de tercih edilebilir.

   

  Dikdörtgen & Uzun Yüz 

  Uzun bir yüz ve şakaktan yanağa düz çizgileri olan bu yüz tipine sahip kişilerde yuvarlak ve kare çerçevelerçok başarılıdır. Yüzün en geniş yerinden daha geniş olmayan bir çerçeveyle yüzün olduğundan daha geniş ve kısa görünmesi sağlanabilir. Çerçevelerin üst kısmı veya sapları kalın tercih edilebilir. Enine hatları kısa, boyuna hatları uzun olan çerçeveler de bu yüz tipine göredir.

   

  Oval Yüz 

  Oval yüz tipinde uzunluk genişliğin bir buçuk katı kadardır. Orantıları iyi ve çenesi yuvarlak olan yüz şekline sahip bu kişiler gözlük seçimi konusunda kendini şanslı hissedebilir. Çünkü hemen hemen bütün güneş gözlüğü modelleri oval yüzler için uygundur. Dikkat edilmesi gereken yüzün büyüklüğü ile orantılı büyüklükte çerçeve seçilmesidir. Ayrıca yumuşak köşeleri olan ve şakağa doğru yükselen kare şeklinde çerçeveler oval yüzlere çok yakışır.

   

  Elmas Şekilli Yüz 

  Bu yüz tipine sahip kişilerde; geniş veya yüksek elmacık kemikleri, dar alın ve çene bulunur. Oval çerçeveler yüzün kenarlarını yumuşatırken, yumuşak kıvrımları olan kare çerçeveler de yine aynı etkiyi yaratarak yumuşak bir ifade kazandırır. Her iki seçimde de çerçevenin elmacık kemiklerinin genişliğinden daha geniş olmamasına dikkat edilmelidir. Oval ve kare gözlük modelleri bu yüz tipi için idealdir.

   

  Kalp Şekilli Yüz 

  Bu yüz tipine sahip kişilerde; elmacık kemikleri belirgin, çene yapısı dardır. Elmacık kemiklerinin belirginliğini ortadan kaldırmak için oval veya çerçevesiz gözlükler ideal seçim olacaktır. Seçim yaparken çerçevenin genişliğinin elmacık kemiklerinin genişliğinden daha geniş olmamasına dikkat edilmelidir. Etkin tercih oval ve çerçevesiz modellerdir.

   


   

  5 MADDEDE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇERKEN DİĞER DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

   

  • 1.) UV ışınlarına karşı tam koruma sağlayan güneş gözlüklerini seçin. Bunu anlayabilmek için ürünlerin üzerinde yer alan marka etiketlerini veya stickerları kontrol edin. Bu etiketlerde; UVA ve UVB ışınlarını %100 bloke ettiği, ANSI Z80.3 bloke etme gereksinimlerini karşıladığı, UV400 koruması sağladığı, CE belgesi standartlarına uygun üretildiği, güneş ışığı kırma kategorileri gibi bilgilerin bir veya birkaçı yer almaktadır. Firmamızın satışa sunmuş olduğu güneş gözlüklerinin tamamı Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ve CE belgelidir. TS EN ISO 12870 – TS EN 1836 standartlarına uygundur. Cilde zarar verici kimyasallar içermez. Aynı zamanda UV400 filtrelerinin koruyuculuğu en az kategori 3 (yüksek güneş ışınlarına dayanıklı) seviyesindedir.

   

  • 2.) Doğru renk tonunu seçin. Çünkü renk tonu renklerin algılanmasında önemli rol oynar. Örneğin sarımsı ya da pembemsi camlar trafik ışıklarındaki değişimi ayırt etmenizi zorlaştırabilir. Buna karşın füme, yeşil ve kahverengi camlar renk saptırmasını en aza indirdiği için araba kullananlar için daha iyi bir seçimdir. Yine polarize camlı ürünler de; yazın trafikte veya dış alanda oldukça fazla zaman geçiren kullanıcılar için yansımaları engelleyen filtreye sahip olduğundan dolayı öncelikli olarak tercih edilmelidir. Ayrıca ürünlerin camlarının koyuluğu konusunda tercih yaparken ürün özellikleri kısmından ve ürün görsellerinden faydalanabilirsiniz. Koyu camlar resimlerde tek renk olarak gözükürken, daha açık renge sahip camlar ise degrade (koyudan açığa geçiş) veya şefaf fonda görünüm vererek kendini belli etmektedir. Siyah renk için ürün özellikleri; koyu=siyah, açık=füme olarak tanımlanmaktadır.

   

  • 3.) Alacağınız gözlüğün cam kalitesinin önemli olduğunu unutmayın ve cam kalitesine güvendiğiniz markaların gözlüklerini tercih edin. Çağın Optik Gözlük ve Mak. Sanayi Ticaret Limited Şirketi olarak uzun yıllardır tüketiciye sunmuş olduğumuz ürünlerde öncelikle tüketici sağlığını ön planda tutarak; Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı, CE belgesine sahip, insan sağlığı için gerekli koruyucu özellikleri sağlayan, herhangi bir kimyasal içermeyen, garanti belgeli ve kullanıcı dostu ürünlerin piyasa araştırmasını özenle yaparak tüketiciye sunmaktayız.

   

  • 4.) Yüzünüze tam oturan, çok büyük ya da küçük kalmayan, çok ağır olmayan ve kendinizi rahat hissedeceğiniz gözlükleri seçiniz. Bu konuda ürün görsellerinde ve ürün özellikleri kısmında detaylı ürün ölçüleri bilgisi verilmiştir. Seçim yaparken bu ölçüleri dikkate alınız.

   

  • 5.) Gözlüğünüzü aldıktan sonra iyi bir şekilde koruyun, kullanmadığınız zamanlarda kutusunda muhafaza ediniz. Böylece camlarının çizilmesini ya da gözlüğünüzün kırılmasını önleyebilirsiniz. Satışa sunmuş olduğumuz bütün ürünler tarafınıza koruyucu muhafaza kutuları ve temizlik setleri ile birlikte gönderilmektedir.
  •  
  •                                               
  •                                                              UV400 (UV FİLTRE) NEDİR?                                                     
  •  
  • UV, Türkçesi "mor ötesi" olan "ultraviyole", kelimesinin kısaltılmış yazılış şeklidir. UV ışınları dalga boyu 10 nm. ile 400 nm. arasında olan elektromanyetik dalgalardır. UV ışınları insan gözü  tarafından algılanmamasına rağmen, bu görünmez ışınlar bazı ciddi göz hastalıklarına neden olmaktadır. UV ışınları üç gruba ayrılmaktadır.
  • U.V.C. Işınları: Dalga boyu 100 nm. ile 280 nm. arasında olan ışınlardır. Ozon tabakası tarafından absorbe edildiği için bir risk teşkil etmemektedir.
  • U.V.B. Işınları: Dalga boyu 280 nm. ile 315 nm. olan "güneş yanığı" yapma özelliğinde olan ışınlardır. Göze zararlı olan bu ışınlar kar, kum ve su yüzeyinden yansıdığında tehlikeli olabilmektedir. 
  • U.V.A Işınları: Dalga boyu 315 nm. ile 400 nm. arasında olan ışınlar göze en zararlı U.V. ışınlarıdır. Düşük dozda dahi olsa uzun süre U.V.A. ışınlarına maruz kalmak katarakt, maküla dejenerasyonu gibi bazı kronik göz hastalıklarına sebep olabilmektedir. 
  • ►Güneş gözlüğü satın alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken özellik U.V. korumasının olup olmadığıdır. Bilindiği üzere göz bebeklerimiz ışığa maruz kaldığında küçülür, karanlıktaysa büyür. Güneşe çıkan birinin göz bebekleri küçülür ve gözün içerisine girmeye çalışan zararlı ışınları keser.(doğal koruyucu mekanizma) Güneşte daha rahat görmek için kullandığımız güneş gözlükleri ise yalancı bir karanlık ortam etkisi yaratır. Eğer güneş gözlüğünün camı UV filtresi içermiyorsa gözlüğün oluşturduğu karanlık ortam etkisi nedeniyle gözbebekleri büyür. Bu da bir çok zararlı ışının normalden daha fazla göze ulaşmasına yol açar. Dolayısıyla UV filtresi bulunmayan güneş gözlüklerini kullanmak hiç güneş gözlüğü kullanmamaktan bile daha tehlikelidir. Çünkü gözümüz doğal refleksleri ile kendisini daha iyi korur. Bu sebeple U.V. filtreleri güneş gözlüğü seçimlerinde insan sağlığı açısından olmazsa olmazdır.(Firmamızın satışa sunmuş olduğu güneş gözlüklerinin tamamı UV400 filtresine sahip olup zararlı olan U.V.A. ve U.V.B. ışınlarına karşı tamamen koruyucu özellik taşımaktadır.)
  •  
  •    
  •                                                 POLARİZE CAM (POLARİZASYON) NEDİR?                                                  
  •     
  • Doğal ışık tüm yönleriyle titreşen ve polarize edilmemiş ışıktır. Ancak bir ışık ışını pürüzsüz bir yüzeye çarptığında; örneğin güneş ışınları ıslak bir yola vurduğunda ışık su tarafından kısmen yansıtılır ve bir doğrultuda yönlendirilir. Diğer bir deyişle polarize edilir. Polarize ışık yüzünden oluşan yansıma hoş olmayan bir kör edici etki (parlama) yaratır. Polarizasyon filtreli gözlük camlarını kullanan kişiler ise bu parlamadan dolayı herhangi bir güvenlik riskiyle karşılaşmaz. Polarizasyon filtresi yatay bir şekilde yerleştirilmiştir ve yansıyan dikey şekilde yönlenmiş ışığın içinden geçmesine izin vermez.  
  • Sonuç olarak; su yüzeyleri, ıslak yollar veya aşırı sıcak günlerde güneş ışınlarının asfaltta yapmış olduğu parlamalar gibi durumlarda dışarıya yayılan tehlikeli yansımalar polarizasyon filtresi sayesinde nerdeyse tamamen ortadan kalkmaktadır.
  • Polarize gözlük camları sizi daha güvenli kılarken, aynı zamanda camın özel renklendirmesi sayesinde; kapsamlı şekilde geliştirilmiş kontrast görme ve daha parlak/canlı renkler sağlamaktadır. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Tüm  Kredi Kartlarına Peşin Fiyatına 9 Taksit

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Almera 22688 Organik Camlı UV400 Kadın Güneş Gözlüğü

 • Marka: Almera
 • Ürün Kodu: 22688
 • Stok Durumu: Tükendi
 • 79,00TL
 • Vergiler Hariç: 79,00TL